JOQ Albania
Home

Babai i Dorian Protoduarit mesazh kryepolicit të Tiranës: Je në hasmëri me mua, ti më njeh mirë!
Shkruar nga: E Gjoni | Publikuar më: 24/03/2019 20:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Edhe këtë mbrëmje banorët e Astirit kanë dalë në protestë për të kundërshtuar projektin e Unazës së Re, por dhe arrestimin me burg për 3 nga protestuesit. Gjatë fjalës së tyre, banorët shprehën edhe një herë vendosjen e tyre për të mbrojtur deri në fund pronat e tyre.

Fjalën e mori edhe i ati i Dorian Protoduarit, protestuesit të arrestuar ditë më parë.

Deklarata e babait të Dorian Protoduarit:

Duke ndaluar djalin tim ai ka ndaluar fjalën e lirë. Por ne si Unazë e Re nuk na tremb, ta harrojë ai. Urdhërat që kanë ardhur nga Arta Marku dhe Ervin Kristaq Kurva. Edhe unë këtu jam, po pati by*ë të vijë të më arrestojë. Je në hasmëri me mua. Ti më njeh. Familja jote ka qenë hyzmeqare te familja ime. Motra jote ka qenë shoqe klase me mua. Unë kam qenë shumë i bukur dhe më kanë dashur shumë veta.”

Me këtë deklaratë babai i Dorian Protoduarit iu drejtua drejtorit të Policisë së Tiranës, Dhimitraq Ziut.