JOQ Albania
Home

U ul të pozonte në “fronin” e akullt, “mbretëresha” 77-vjeçare përfundon në mes të detit
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 02/03/2019 9:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një gjyshe, që gjithmonë ka dashur të bëhej mbretëreshë, për pak sa nuk ka përfunduar në mes të detit.

77-vjeçarja nga Islanda, Judith Streng ishte duke vizituar lagunën Jökulsárlón në momenti që pikasi një copë akulli që ngjante si fron.

Duke u nisur nga forma e tij, Judith vendosi të ulej një “fronin” e akullt për të bërë disa foto, por në atë moment deti “dërgoi” disa dallgë.

Kështu, “mbretëresha e akullit” përfundoi nga bregu brenda në det.

E moshuara tregon:

Gjithmonë kam dashur që të isha një mbretëreshë…ky ishte shansi im i vetëm."

77-vjeçarja u shpëtua nga një kalimtar i rastit i cili ishte kapiten anijeje dhe ishte i stërvitur në shpëtimin e personave në ujë. JOQ Albania