Jeta Osh Qef
Home

“Ne nuk jemi dele”/ Studentët i vënë ultimatumin Qeverisë
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 06/12/2018 10:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Studentët e Universitetit të Tiranës janë duke protestuar para  Ministrisë së dhe Sportit kundër tarifave të larta.

Mësohet se  rruga para kësaj ministrie është e bllokuar nga studentët, të cilët i kanë nxjerrë nxjerrë kartonët e kuq për ministren Lindita Nikolla.

Ata i kanë drejtuar një ultimatum qeverisë dhe duan përgjigje deri në orën 16:00, pasi  në të kundër do të përshkallëzojnë protestat dhe do hyjnë në demonstrata.

“Ne nuk jemi dele”, Ne nuk paguajmë haraç”,  “VKM është VK”, “Shfuqizoni VKM”, “Dija është nevojë”,  “Mos na vrisni të ardhmen”, “Duam Shqipërinë si gjithë Europa”, “Jo politikë”, kanë qenë disa nga thirrjet e studentëve.