Jeta Osh Qef
Home

“Shuhet” WhatsApp? Çfarë duhet të dini për aplikacionin
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 28/11/2018 18:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shumë përdorues kanë spekuluar gjatë kësaj jave për një mbyllje të mundshme të aplikacionit për mesazhe të shpejta, WhatsApp.

Përdoruesit e Twitter thonë se, në përputhje me dorëheqjet e krijuara brenda kompanisë që menaxhon aplikacionin, ai mund të zhduket plotësisht.

A është ky një thashethem i vërtetë?

Dihet se WhatsApp po kalon kohë të vështira, por që aktualisht po kërkon alternativa për të mbijetuar. Një nga punët që po bën aplikacioni është vendosja e reklamave në Story së shpejti në Shtetet e Bashkuara.

Çfarë po ndodh?

Thashethemi është gjeneruar pas dorëheqjes së drejtorit, Neeraj Arora i cili, pas shtatë vjetësh në kompani, falënderoi krijuesit e aplikimit, Jan Koum dhe Brian Acton, që i besuan aplikacionin gjatë këtyre viteve.

Në llogarinë e tij në Facebook, ai thotë:

WhatsApp do të vazhdojë të jetë produkt i komunikimit të thjeshtë, të sigurt dhe të besueshëm gjatë disa viteve të ardhshme"

Brenda postimit, Arora gjithashtu theksoi se, pas largimit nga Facebook, do të marrë një kohë të lirë "për të rimbushur dhe për të kaluar kohë me familjen".

Duhet të theksohet se kompania është blerë nga Facebook në 2014.