Jeta Osh Qef
Home

Tragjedi në futboll, aksidenti me makinë i shkakton vdekjen mbrojtësit 26-vjeçar
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: Tue Feb 13

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

TL_1350138Një aksident automobilistik i ka shkaktuar vdekjen mbrojtësit të njohur afrikan, Mogau Tshehla.

Futbollisti i cili luante te skuadra Polokëwane City, pësoi një aksident me makinë në Kwaggafontein, Mpumala ditën e dielë duke u dërguar me urgjencë në spital.

Për shkak të dëmtimeve të shumta fizike, ai sot ai ka ndërruar jetë.

Ky lajm ka tronditur të gjithë opinionin sportiv në Afrikë dhe jo vetëm.