Jeta Osh Qef
Home

Seks online dhe prostitucion me shqiptare e rumune, grupi kriminal e pëson keq në Greqi
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: Mon Feb 12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një organizatë e prostitucionit është goditur në Greqi. Policia greke ka vënë në pranga 5 shqiptarë dhe 7 të tjerë të huaj, të cilët kishin mbledhur disa femra dhe ofronin prostitucion.

Sipas mediave greke rrjeti i prostitucionit përbëhej nga vajza shqiptare dhe rumune.

Trafikimi i femrave krijohej nga një zyrë on line.

Po ashtu në kërkim janë vënë edhe 8 anëtarë të tjerë të bandës. Gjatë operacionit, policia sekuestroi 63.830 euro, 96 celularë si dhe 6 makina.

se

(Foto ilustruese)