Jeta Osh Qef
Home

Messi kalon caqet, detyron Barcelonën të heqë dorë nga stadiumi
Nga: L.Çela | Publikuar më: 12.10.2017, 18:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
?????????????????????????????????????????????

Barcelona do me çdo kusht që Lionel Messi ta mbyllë karrierën si katalanas dhe është gati të bëjë gjithçka për të rinovuar sërish me argjentinasin.

Sipas gazetës katalanase "L'Ara", klubi po planifikon të shesë të drejtat e emrit të stadiumit "Camp Nou", që të përballojë rrogën dhe bonuset që Messi kërkon të marrë në vitet e ardhshme.

Kompania e cila mund të blejë të drejtat për stadiumin është "Nike". E gjitha kjo bëhet për të rritur të ardhurat e klubit, sepse ndryshe pagat e skuadrës (me "Pleshtin" pjesë të saj) nuk mund të përballohen.

"Camp Nou" do të rikonstruktohet në vitin 2019, por puna për gjetjen e sponsorit që do të vendoset si emër i tij ka nisur që tani.

Me pak fjalë, për 25 vitet e ardhshme stadiumi do të ketë një emër të tipit "Allianz Arena" apo "Emirates Stadium".