Jeta Osh Qef
Home

Kush janë dy "skifterat" shqiptarë që ishin kthyer në mankthin e italianëve?
Nga: G.Hasani | Publikuar më: 12.10.2017, 17:49

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
manjani

Dy shqiptarë kanë marrë dënimin nga gjykata në Mondovi pasi akuzohen se kanë grabitur dhjetra apartamente në Itali. Gjyqtari italian Maurizio Picozzi dha një dënim prej tre vitesh burg dhe 1600 euro gjobë për shqiptarët Adriatik Manjani, 26 vjeç dhe Eduart Biba, 32 vjeç.

Ata u arrestuan më 31 mars nën akuzat e grabitjes, rezistencës, dhunës dhe lëndimeve të zyrtarëve të policisë. Mësohet se janë autorë të grabitjes së dhjetë apartamenteve në zonat e Quiliano, Lugina e Vado dhe Finale Ligure.

Për të ndaluar dy hajdutët serial ishin karabinierët e radio stacionit Savona që i kishin kapur pasi disa shqiptarë kishin sinjalizuar një grabitje në Vado Ligure.