Jeta Osh Qef
Home

A e shave Berishën? Rama zgërdhin me përgjigjen që jep
Nga: A.Shehaj | Publikuar më: 12.10.2017, 17:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
rmaaPas përfundimit të seancës parlamentare të ditës së sotme, ose më mirë të themi, pas shtyrjes së saj për nesër, Kryeministri Edi Rama është ndalur para gazetarëve dhe ka folur gjatë e gjerë për marrëdhënien e tij me opozitën.

I pyetur nga gazetarët nëse e ofendoi apo jo Sali Berishën ditën e sotme në kuvend, arsye për të cilën u kërkua edhe përjashtimi i tij për 10 ditë nga jeta parlamentar, kreu i qeverisë dha një përgjigje nëpër dhëmbë e duke qeshur.

Ai tha:

Nuk kam arsye të shaj askënd. Nëse më ka dalë nga shpirti një shprehje, kjo nuk është arsye për të më pezulluar nga parlamenti".