Jeta Osh Qef
Home

Messi apo Maradona? Këto janë diferencat mes dy legjendave të Argjentinës
Nga: K.Demiraj | Publikuar më: 12.10.2017, 09:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Nëse para 30 vitesh ishte Maradona që merrte për dore Argjentinën drejt sukseseve, tani është radha e Lionel Messit. Ylli i Barcelonës është absolutisht lideri i i kësaj kombëtareje.

Prej kohësh Leo Messi vazhdimisht është krahasuar me legjendën e futbollit, Diego Maradona. Ky krahasim është rritur më shumë pas tre golave të Messit ndaj Ecuadorit dhe kualifikimit në Kupën e Botës.

Messi tashmë e ka kaluar me gola dhe asist në kombëtare, por Maradona ka më shumë gola në botëror dhe ka një Kupë Bote të fituar. Në grafikun e mëposhtëm mund të shihni të gjitha golat, asistet gjithçka tjetër të Maradonas dhe Messit me Argjentinën.1