Jeta Osh Qef
Home

Klubi shqiptar prezanton projektin e stadiumit të ri 10 mijë vendësh, por e ka të vjedhur
Nga: K.Demiraj | Publikuar më: 12.10.2017, 08:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Skuadra kampione e Kukësit po kritikohet shpesh kohët e fundit për stadiumin pasi ai vazhdon ende të jetë me bar artificial.

E nisur nga kjo, klubi ka shpalosur projektin e ri për një stadium modern prej 10 mijë vendesh.

Klubi i F.K. Kukësit ka marrë në dorë plan-projektin për stadiumin e ri. Kampionët e Shqipërisë kanë nisur punën paraprake për të ndërtuar një stadium modern me një kapacitet prej 10 mijë vendesh që kap vlerën e 3.5 milion eurove. A ju pëlqen plan-projekti i stadiumit?, shkruan Kukësi ne faqen e vet.

Por nëse sheh me vëmendje, ky projekt i përket realisht skuadrës gjermane, Oldenburgern. Por Kukësit dhe Safet Gjicit nuk i bëhet vonë. E merr e vjedh dhe e shet si të vetin.