Jeta Osh Qef
Home

Buffon merr një super lajm pas ndeshjes me Shqipërinë, do bëhet ministër?
Nga: K.Demiraj | Publikuar më: 11.10.2017, 20:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share
Italys-goalkeeper-Gianluigi-Buffon-greeEdhe pse po rrumbullakos të 40-t, Buffon nuk ka ndërmend të bjerë ndonjëherë nga forma e tij e jashtëzakonshme në futbollin e luajtur. Gjithsesi zërat se ai do të lërë futbollin në fund të sezonit qarkullojnë.

Por një punë e re për kapitenin e Italisë pas pensionimit nga futbolli nuk do jetë e vështirë. Për gardianin e Juves ka ardhur një ofertë fantastike.

Partia politike “Rilindja” në Itali e ka propozuar Buffonin për ministër, madje ka thënë në publik se nëse vijnë në pushtet, portieri do të jetë në krye të Ministrisë së Sporteve.

“Nëse ne fitojmë zgjedhjet, Buffon do të jetë Ministri i ri për Sportet. Ai është një njeri i balancuar, përfaqëson të gjithë kombëtaren dhe tani që po tërhiqet, mund t’i futet politikës", ka thënë kryetari Vittorio Sgarbi.